Magazín

Co když mi můj vlastní mozek nalhává?

Říká se, že „to je vše jen v hlavě“. Co to ale znamená a co si z toho můžu vzít? Pojďte se podívat!

 

Mozek, takové to slizké želé, co máme v lebce. Kolikrát jsme slyšeli, jak má na starosti chod našeho těla a podobně. Jsme „my“ mozek? Co je mozek a proč se říká, že nás někdy drží od něčeho zpět? Pojďme si o tomto tématu trochu popovídat.

 Bez trochy biologie se dál nepohneme… Mozek je orgán nervové soustavy, který, zjednodušeně řečeno, funguje jako jakési řídící centrum našeho těla. Když se hnou svaly, je to proto, že mozek jim dal impuls. Když se zraníme, mozek nás sám informuje formou bolesti, že něco nenípořádku a tak dále.

 Mozek má starostí až po hlavu, my mu ale moc nepomáháme. Ať už to je dobou nebo životním stylem, tak v mnohých případech se nestaráme o naše řídící centrum pěkně. Co to ale znamená pro nás? Mozek nás nechtě táhne dolů

 

 Proč? Snaží se přežít! Nevěříte? Schválně:

  • Měli jste někdy pocit, že se vám nálada dokáže rapidně měnit?
  • Stalo se vám někdy, že byste zapomněli něco, co jste neměli?
  • Ztratili jste někdy lehce soustředěnost nebo jste prostě neměli dostatek energie?

 Každá z těchto „vad“ se dá odkázat na nesprávnou údržbu našeho mozku.

 

 Není to tak, že by naše hlava nechtěla, abychom dosáhli našich cílů, jen se snaží o jedno – ať jsme v bezpečí. My však můžeme náš mozek cvičit, a díky tomu posouvat své hranice možností. A nejen cvičit, ale neškodit mu, ať může dělat svou práci, jak .

 V následujících příspěvcích se právě podíváme například na: Chyby vnímání mozkem, různá mozková cvičení a další. Našim cílem je, ať dostaneme naše mozky společně ze stavu „přežívání“. Odkazy na ně budou zde pod textem:

Návrat na úvodní stranu