Magazín

Hůř už nebude :)

 V životě se může stát, že se všechno naskládá na jednu chvíli, jedno období. Otázkou může být, co v onen moment dělat. Záleží dost na charakteru osoby, ale málokdy je to nejlepší rozhodnutí se vzdát a nechat toho, co nás tíží. Slyšeli jste o rozdílu mentality mezi krávami a buvoly? Obě zvířata dokážou vycítit, když se blíží bouřka, každé ale reaguje jinak.

 Kravičky se bouře vylekají a běží od ní. Bouřka je dohání, blesky se blíží a kravičky ztrácí energii, až se vyčerpané zastaví a nechají bouři, aby přes ně prošla. Buvol se ale tvrdohlavě rozběhne naproti mračnům, jako by na ně chtěl zaútočit a bouří proběhne. Nejen že nakonec projde těžkou chvílí dřív, ale nestane se mu to, že bude ke skonání vyčerpán.

 

 Z těchto zvířat je možné si vzít ponaučení. Buď od svých problémů budete utíkat, než vás vyčerpané doženou, nebo se jim můžete postavit, i když je to děsivé. V angličtině můžeme říct, že je slovo strach „fear“ ve skutečnosti zkratka s dvěma význami:

Forget Everything And Run (Na vše zapomeň a uteč)

Face Everything And Rise (Všemu se postav a vzestup)

 To, který z těchto významu raději převezmete, je na vás. Ale když se cítíte úplně na dně, nezapomeňte, že abyste se mohli ode dna hluboké vody odrazit, musíte se jej dotknout. Jinými slovy, hůř už nebude, tak hlavu vzhůru.

 

Návrat na úvodní stranu