Magazín

Mozková cvičení 4# - verbální paměť

 

 Vítáme vás v pokračování Mozkových cvičení! Dnešním tématem bude takzvaná verbální (slovní) paměť. Opět článek navazuje na předešlé příspěvky, na které doporučujeme se podívat, ať vám nic neunikne! Chimp test, Simon, Reakční doba.

 

V čem spočívá verbální paměť?

 Myšlenka tohoto cvičení je nesmírně jednoduchákolik slov jsme si za jedno kolo schopni zapamatovat? Toť vše. Vůbec se zde nezkouší kolika způsoby jste schopni danou věc popsat, vůbec. Testuje se pouze, jestli jste toto slovo už viděli vyskočit, nebo ne.

 

Jak funguje test?

 Na obrazovce se vám budou ukazovat slova. Vždy se vám ukáže jen jedno zaráz. Vašim úkolem je rozhodnout, zdali je to slovo nové, nebo jestli jste hoviděli. Ať kliknete cokoli, ukáže se vám další slovo, ale pokud kliknete špatně, ubere se vám k tomu jeden život. Životů máte dohromady tři a až o ně přijdete, hra skončila. Slova se samozřejmě mohou ukazovat znovu.

 Tentokrát se nehraje na žádné čtverečkované ploše, nic. Za každé kolo (každé kliknutí) dostanete jeden bod. Průměrné skóre se pohybuje okolo 30 bodů. Zvládnete překonat zároveň autora?

Návrat na úvodní stranu