Magazín

Mozková cvičení 5# - aim trainer

 Opět vás zdravíme u segmentu, ve kterém se snažíme udržovat náš mozek, a ještě jej zlepšovat a posouvat dál! Po nějaké době si dáme klid od paměti. V dnešních Mozkových cvičeních se podíváme na disciplínu, která je dost podobná té úplně první, kterou jsme si zde představovali, a to reakční doba.

 Než se dostaneme dál, vřele doporučujeme se vrátit na již zmiňovanou reakční dobu a začít s tréninkem tam, jelikož nyní budeme řešit vyšší dívčí.

 

Aim trainer

 Co to je? Trénink míření kombinuje dohromady dvě disciplíny. Jednak hraje velkou roli naše reakční doba, a jednak zase naše schopnost udělat daný pohyb. V tomto případě se jedná o takovou prkotinu jako hnout myší, ale i tak. Díky tomuto cvičení jsme schopni zlepšit komunikaci mezi mozkem a svaly (v tomto případě v ruce), aby naše pohyby byly co nejpřesnější a nejrychlejší.

 Tento sklil se nám bude hodit všude. Ať se bavíme o počítačové technice, prácidřevem, tak i např. psaní na tabuli. Máme myšlenku v hlavě a tu chceme splnit co nejefektivněji.

 

Jak funguje?

 Na obrazovce začínáme s jedním terčem. Našim cílem je kliknout na 30 terčů za co nejkratší dobu. Pokaždé, když klikneme na terč, tak ten daný terč zmizí a další se zjeví někde jinde. My musíme zpracovat kam se přesunul a poté na něj kliknout. Čím menší čas, tím lépe!

 Průměrný čas na kliknutí (průměr všech kliknutí vyhodnocen na konci) je okolo 425 ms. Autorovi se povedlo dosáhnout 372 ms (lze poznat, že hrával hry). Pokud si myslíte, že to je dobrý výsledek, doporučujeme se podívat na YouTube na videa hráčů hry s názvem OSU.

 

 Šanci překonat autora máte zde: https://humanbenchmark.com/tests/aim

Návrat na úvodní stranu